Norman Music Festival 6 lineup of bands

Norman Music Festival 6 lineup of bands
Modified: April 25, 2013 at 5:08 pm •  Published: April 26, 2013
Advertisement
;

Norman Music Festival 6

FRIDAY

3 p.m.

Loom, Guestroom Records.

3:45 p.m.

Poolboy, Guestroom

Records.

4:30 p.m.

The Pizza Thieves, Guestroom Records.

5:15 p.m.

Gross Beast, Guestroom

Records.

6 p.m.

Amanda Cunningham, Tres Indoor.

Colin Nance, Opolis Outdoor.

Kirby Evans, Michelangelo's Indoors.

Shutdown Shutouts, Guestroom Records.

Dadrock, Dreamer Concepts.

Josh Qualls, Brewhouse.

John Dunbar and Midwest Tragedy, Bluebonnet.

Saucy Gentlemen's Club, Tres Patio.

Tanner Miller, Tres Indoor.

6:30 p.m.

Farrel Droke, Michelangelo's Indoors.

6:45 p.m.

Power Pyramid, Guestroom

Records.

7 p.m.

Claire Costello, Tres Indoor.

Fire Wolf, STASH.

Skeleton Coast, Opolis Outdoor.

Tom Crider, Michelangelo's Indoors.

Alegría Real, Latin Stage.

Cosmostanza, Dreamer Concepts.

Kaitlin Butts, Brewhouse.

Bryan Mangieri, Bluebonnet.

Corporate Ghost, Bill & Dees.

7:30 p.m.

Tom Marshall, Michelangelo's Indoors.

TJ Mayes – Guestroom Records.

The Duke of Norfolk, Bigfoot Creative.

8 p.m.

Karlee Wright, Tres Indoor.

Ithica, STASH.

Addverse Effects, Opolis Outdoor.

Kick Nancy Down, Dreamer

Concepts.

We Were Fiction, Brewhouse.

Acoustic Ross, Bluebonnet.

The Trading Co., Bill & Dees.

Elton Jenkins, Abner's.

8:15 p.m.

Darden Pierce, Michelangelo's Indoors.

DJ Andrés Guerrero, Latin Stage.

8:30 p.m.

Marriage, Guestroom Records.

9 p.m.

North Meets South, Tres Indoor.

Eureeka, STASH.

Rainbows Are Free, Opolis

Outdoor.

Grace + Sophia, Michelangelo's Indoors.

Limp Wizurdz, Dreamer Concepts.

Them Apples, Brewhouse.

O Fidelis,

Bluebonnet.

Mont Lyons, Blackwatch.

The Chloes,

Bill & Dees.

9:30 p.m.

Quilted Cherry Podium, Opolis Indoor.

Frank Lawrence, Michelangelo's Indoors.

Da Punto Beat, Latin Stage.

Lost Empires, Guestroom

Records.

10 p.m.

Ali Harter, Tres Indoor.

IndianGiver, STASH.

Colourmusic, Opolis Outdoor.

Isaac De La Garza, Michelangelo's Indoors.

Psychotic Reaction, Dreamer Concepts.

Original Flow, Brewhouse.

JV's Fillin' Station, Bluebonnet.

Low Litas, Blackwatch.

Bloody Knives, Bill & Dees.

Will Gaines, Abner's.

10:30 p.m.

Gentle Ghost, Opolis Indoor.

Allie Lauren, Michelangelo's Indoors.

11 p.m.

Gregg Standridge, Tres Patio.

Susan Herndon, Tres Indoor.

Jumpship Astronaut, STASH.

Your Mom, Dreamer Concepts.

Chateau,

Brewhouse.

Honeylark,

Bluebonnet.

DEERPEOPLE, Blackwatch.

Black Canyon, Bill & Dees.

Gary Bangs, Abner's.

11:30 p.m.

S/A, Opolis

Indoor.

12 a.m.

Andy Adams & The Fictioneers, Tres Patio.

Cara Black, Tres Indoor.

The Moai Broadcast, STASH.

Copperheads, Dreamer Concepts.

Travis Traps, Brewhouse.

Zach Winters, Bluebonnet.

Dead Sea Choir, Blackwatch.

The Disposables, Bill & Dees.

Flora & The

Fauna's, Abner's.

SATURDAY

12:30 a.m.

White Mystery, Opolis Indoor.

1 a.m.

So Called Savages, Brewhouse.

The Great American Jug Band, Bluebonnet.

Jacob Abello, Blackwatch.

Traindodge, Bill & Dees.

12 p.m.

Kyle Reid, The Sailor Jerry Stage.

Beatles Project, Opolis Outdoor.

Manyawi! World Music Ensemble and Global Music, Wild Prarie Family Park.