Oklahoma high school athlete signing list: Sunday, Aug. 5

A list of all the Oklahoma high school athletes who have signed to play a sport in college.
Published: August 4, 2012
Advertisement
;

Zach Loomis, Edmond Santa Fe (New Mexico St.)

John Lynch, Tulsa Kelley (Fort Scott)

Mason Mantle, Metro Christian (Northeast Texas)

Trey Marker, Bixby (Grayson County)

Braden Martin, Tulsa Union (NOC)

Aaron Mason, Broken Arrow (Fort Scott)

Matt McDowell, Edmond Santa Fe (Johnson County)

Carson McPherson, Ardmore (OU)

Hunter Meyn, Yukon (Oklahoma Wesleyan)

Brett Mitchell, Pryor (Neosho)

Tyler Mower, Moore (Redlands)

Jaycee Parker, Southmoore (Howard College)

David Parrett, Edmond Memorial (Iowa Western)

Colt Pickens, Yukon (OU)

Alex Polston, Carl Albert (OSU)

Korbin Polston, Carl Albert (NOC-Enid)

Blair Price, Tulsa Union (Kansas Wesleyan)

Tyler Rapp, Choctaw (SWOSU)

Matthew Richardson, Choctaw (SWOSU)

Blake Robberson, Edmond Santa Fe (Mid-America Nazarene)

Kyler Robertson, Sand Springs (EOSC)

Joe Robinson, Edmond North (NWOSU)

Cesar Rodriguez, Southmoore (Northern-Tonkawa)

Chapin Ruark, OCS (Oklahoma Christian)

Daniel Salters, Eufaula (EOSC)

Evan Sanders, Hartshorne (EOSC)

Blake Savage, Westmoore (SNU)

Connor Sayers, Yukon (Ottawa)

Garrett Schaede, Owasso (Creighton)

Robert Shockley, Bristow (Oklahoma Wesleyan)

Derek Soles, Sand Springs (Coffeyville)

Chris Sutton, Mt. St. Mary (St. Gregory's)

Chase Stephens, Deer Creek (UCO)

Cory Taylor, Owasso (Dallas Baptist)

Cody Tolbert, Sand Springs (Fort Scott)

T.J. Turner, Lawton MacArthur (NOC)

Zach Tyson, Bixby (Independence/Oklahoma Christian)

Drew Umbro, Edmond Santa Fe (Texas-Arlington)

Jeremy Wagner, Mt. St. Mary (Eastern Nazarene)

Justin Wagner, Mt. St. Mary (Eastern Nazarene)

Brennan Walker, Putnam North (Butler CC)

Christian Ward, Bixby (Oklahoma Christian)

Jordan Watson, Edmond Santa Fe (OSU)

Keaton Webb, Durant (NOC-Enid)

Gaige Webster, Putnam North (Pratt)

Josh Whisler, Owasso (EOSC)

Connor Wichmann, Owasso (Neosho)

Jay Wiseman, Mannford (Independence)

Cameron Wood, Moore (Redlands)

Parker Zimmerman, Stillwater (Wichita St.)

Joey Zurawik, Tulsa Kelley (Texas Tech)

BOYS BASKETBALL

Jeremiah Adams, CHEF (Oklahoma Wesleyan)

Aaron Anderson, Edmond Santa Fe (Fresno St.)

Cal Andrews, Washington (UCO)

David Armstrong, Tulsa Washington (Bacone)

Chris Bates, Tulsa Central (Northern-Enid)

Phoenix Bills, Edmond Santa Fe (Cabrillo College)

Jacob Bittle, Bixby (South Dakota St.)

Blake Blanchard, Deer Creek (SWOSU)

Brandon Brantley, Tulsa Washington (Rogers St.)

Johnathon Buckley, Kellyville (Rogers St.)

Jake Bullard, Vinita (Pittsburg St.)

Garrett Butler, Burlington (SNU)

Corbin Byford, Velma-Alma (Oral Roberts)

Matt Christiansen, McGuinness (San Francisco)

Jamil Donovan, Northwest (OCU)

Joe Edmonds, McGuinness (San Francisco)

Obi Emegano, Edmond Memorial/Western Illinois (ORU)

Yuri Hager, Tulsa Union (Mid-America Christian)

J.C. Hartzler, Tulsa Union (Rogers St.)

Conner Haydon, El Reno (St. Gregory's)

Denton Hays, Jenks (Pittsburg St.)

Rico Hogan, Norman (UCO)

Sedrick Johnson, Tulsa Union (Avila)

Drew Jones, Bethany (SNU)

Jesse Jones, Edmond Santa Fe (Peru St.)

Justin Jones, Edmond Santa Fe (Peru St.)

Kyle Lakin, Westmoore (McPherson)

Phillip Leonard, Tulsa Union (SNU)

Joey Long, Broken Arrow (Kansas Wesleyan)

D.J. Mahone, Tulsa Edison (UCO)

Dylan Murrell, Stillwater (Langston)

Jesse Nixon, Washington (OBU)

Revey Norton, Tulsa Central (Redlands)

Jerry Owens, Tulsa East Central (Jacksonville St.)

Beau Palmer, Westmoore (Hesston)

Quinton Paras, Lawton MacArthur (Redlands)

Ehron Ponds, Tulsa Edison (Rogers St.)

Kaleb Porter, Tulsa East Central (Pittsburg St.)

Rhett Radcliff, Forgan (NWOSU)

Ryan Radcliff, Forgan (NWOSU)

L.J. Ross, Victory Christian (Arkansas-Fort Smith)

Terrell Savala, Edmond Memorial (UCO)

Logan Scott, Caney Valley (Oklahoma Wesleyan)

Landon Smoote, Tulsa Edison (Mid-America Christian)

Ryan Spangler, Bridge Creek/Gonzaga (OU)

Tim Stromberg, Tulsa Union (St. Gregory's)

Quinton Threadgill, Haworth (SEOSU)

Trent Troxell. Fort Cobb-Broxton (Mid-America)

Jeremy Wagner, Mt. St. Mary (Eastern Nazarene)

Justin Wagner, Mt. St. Mary (Eastern Nazarene)

Marquis Walters, Ardmore (East Central)

Marquavis Williams, Lawton Eisenhower (Northern-Enid)

James Woodard, Edmond Memorial (Tulsa)

Austin Wright, Bixby (Missouri Southern)

D'Andre Wright, Lawton Eisenhower (Tulsa)

GIRLS BASKETBALL

Megan Acklin, Bethel (Seminole)

Kelsey Barnwell, Kansas (Missouri-Kansas City)

Tatyana Bell, Altus (WOSC)

Jalisa Benjamin, Sapulpa (Henderson St.)

Kylie Boggess, Piedmont (SWOSU)

Hayley Bryan, Copan (UCO)

Jenni Bryan, Coweta/OSU (ORU)

Kami Bunch, Tulsa Washington (Connors St.)

Rachel Butler, Community Christian (NOC-Tonkawa)

Francheska Cantrell, Owasso (Carleton)

Holly Childs, Altus (WOSC)

Ashley Clark, Midwest City (Tulsa)

Arielle Cooper, Edmond Santa Fe (Redlands)

Taylor Cooper, Shawnee (ORU)

Jalissa Council, Weleetka (OBU)

Courtney Cowan, Kansas (NSU)

Brooke Davidson, Newcastle (WOSC)

Ali Decker, Edmond Memorial (Wichita St.)

Whitney Dunn, Mustang (Texas A&M-Corpus Christi)

Shushana Flores, Tonkawa (NOC-Tonkawa)

Jasmine Gaddis, Midwest City (WOSC)

Shanques Garrett, Tulsa Webster (Connors St.)

Daisha Gonzaque, Edmond Santa Fe (Oklahoma Christian)

Kelsee Grovey, Shawnee (Tulsa)

Julia Hill, Fort Gibson (John Brown)

Sydney Hill, Edmond Memorial (Oklahoma Christian)

Jasmine Hinton, Edmond Santa Fe (Oklahoma Christian)

Tori Huff, Yale (Arkansas Tech)

Ashleigh Hutchings, Berryhill (SNU)

Kaui Kanahele, Edmond Santa Fe (SWOSU)

Hayley Keys, Oaks (Connors St.)

Kayla Lovell, Waukomis (Southwestern College)

Bailey McBride, Chattanooga (NOC-Tonkawa)

Courtney Medcalf, Wilburton (Connors St.)

Taylor Nashert, Edmond Santa Fe (Grand View)

Ebony Nelms, Altus (WOSC)

Mahogany Nelms, Altus (WOSC)

Caitlyn Ramirez, Shawnee (Tulsa)

Laura Reel, Wagoner (NSU)

Taylor Richards, Durant (SEOSU)

Courtney Robinson, Blanchard (OBU)

Toni Smith, Del City (Fresno St.)

Caitlyn Spurgeon, Vinita (Arkansas Tech)

Sheronica Swindle, Western Heights (WOSC)

Courtney Walker, Edmond Santa Fe (Texas A&M)

Tahl'lor Washington, Tulsa Webster (Seminole)

Antoinet Webster, Western Heights (Tulsa)

Reagan Widener, Midwest City (Seminole)

Jordan Williams, Tulsa Webster (Seminole)

Mykael Williams, Del City (WOSC)

Te'era Williams, Douglass (Texas Southern)

Kadiedra Woods, Lawton Eisenhower (WOSC)

Marquita Zeigler, Midwest City (Cameron)

GOLF

Karson Bizzell, Mustang/Redlands (Tulsa)

Megan Blonien, Altus (OSU)

Erica Carangalan, Tulsa Union (SWOSU)

Daniel Copeland, CCS (Mid-America Christian)

Kaylee Crawford, Henryetta (Barton County)

Ryan Evans, Edmond Memorial (Oklahoma Christian)

Brooke Fern, Broken Arrow (Rogers St.)

Jason Goben, Tulsa Union (ECU)

Sam Greenleaf, Broken Arrow (John Brown)

Sydney Guinn, Broken Arrow (Seminole)

Alexander Hall, OCS (OBU)

Michael Helton, Heritage Hall (George Washington)

Jackson Hess, Okmulgee (NSU)

Tyler Hurgus, Bethel (UCO)

Matt Krutz, Norman North (New Mexico)

Charter Lawson, Mustang (Missouri-Kansas City)

McCandren Lewis, Guthrie (NSU)

Tyler Lipich, Liberty (Southwest Christian)

Will McDonald, Jenks (Drake)

Kurstyn Mills, Shawnee (OCU)

Taylor Moore, Edmond Memorial (Arkansas)

Cameron Pierce, Southmoore (Mid-America Christian)

Rustin Purser, OCS (UCO)

James Simms, Metro Christian (St. Andrew's)

Kelsey Stuever, Washington (Rogers St.)

Jackson Stuteville, Durant (Southeastern)

Abby Thompson, Deer Creek (OCU)

June Tigert, Mustang (Redlands)

HOCKEY

Brook Garzone, Sand Springs (Minnesota)

GYMNASTICS

Keara Glover, Putnam North (Auburn)

Jaelyn Olsen, Putnam West (Northern Illinois)

Rachel Henderson, Epic Charter (Missouri)

ROWING

Jerusha Blankenship, Tulsa NOAH (Tulsa)

Madison Davidson, Jenks (SMU)

SOCCER

Cierra Allen, McGuinness (UCO)

Drake Atterberry, Putnam North (Fort Hays St.)

Hunter Aubrey, Moore (NOC)

Miranda Balezentis, Tulsa Kelley (SWOSU)

Tyler Barajas, Mustang (UCO)

Anna Beffer, Tulsa Union (OSU)

Caitlyn Biggers, Bethany (OSU)

Emma Blackwell, Jenks (Florida Gulf Coast)

Caitlin Bond, Choctaw (UCO)

Brianna Boyd, Owasso (Concordia-Chicago)

Haley Brand, Tahlequah (NSU)

Molly Bray, Putnam North (Lipscomb)

Hannah Brudzinski, Deer Creek (NSU)

Zana Bryan, Pryor (Neosho)

Hailey Colberg, Jenks (Rogers St.)

Kelsey Coleman, Putnam West (Cowley County)

Meghann Combs, Yukon (UCO)

Kaily Cox, Jenks (DePaul)

Jordan Cuckler, Jenks (Memphis)

Caitlyn Daily, Broken Arrow (Neosho)

Aaron Dodson, Broken Arrow (OCU)

Bonnie Duffield, Riverfield (NSU)

Roman Edwards, Deer Creek (Tulsa)

Isaac Fraley, Jenks (St. Louis)

Ray Frazier, Mt. St. Mary (Benedictine)

Olivia Freeman, Verdigris (Rogers St.)

Chancey Frost, Pawhuska (NOC)

Daniel Frye, Lawton (Friends)

Taylor Geissler, Owasso (Rogers St.)

Colby Glover, Tulsa Union (Sam Houston St.)

Hunter Ham, Bixby (Midland)

Paislee Hamilton, Bixby (UCO)

Alex Hickey, Heritage Hall (Lipscomb)

Elyse Hight, McGuinness (Notre Dame)

Tyler Hill, Broken Arrow (ORU)

Sara Hughes, Owasso (Oklahoma Wesleyan)

Hannah Ishmael, Sand Springs (Missouri Southern)

Levi Jabben, Skiatook (Hendrix)

Carley Johnson, Buxby (Rogers St.)

Harrison Kane, Tulsa Kelley (Stevens Inst.)

Kayla Keller, Tulsa Regent (ORU)

Lauren King, Tulsa Edison (Tulsa)

Kaspars Kokis, Owasso (Rogers St.)

Ben LaCourse, Metro Christian (Tulsa)

Lindsey Latta, Broken Arrow (NSU)

Kierstyn Legg, Broken Arrow (Cowley County)

Steven Lindsey, Summit Christian (Southwest Chr.)

Ashley Martin, Tulsa Union (ORU)

Christian Mata, Tulsa Union (Tulsa)

Hana McGinis, Sapulpa (Maryville)

Tyler McIntosh, Sand Springs (Mid-America Chr.)

Madison Mercado, Sapulpa (OSU)

Amber Mitchell, Edmond Santa Fe (ORU)

Ciara Mitchell, Carl Albert (UCO)

Tyler Mitchell, Owasso (William Jewell)

Joe Naugle, Mt. St. Mary (Benedictine)

Landre Oglesby, Edmond Santa Fe (Cowley County)

Haley Pipes, Edmond Memorial (William Woods)

Caleb Pitts, Tulsa Union (Rogers St.)

Caitlin Postoak, Bixby (Missouri Valley)

Siara Price, Edmond Santa Fe (Cowley County)

Maddie Rhodes, Tulsa Union (ORU)

Kailey Roberts, Skiatook (Dallas Baptist)

Shomari Shocks, Carl Albert (OBU)

Alexa Sidorakis, Jenks (Tulsa)

Britani Soesbee, Edmond North (USAO)

Sarah Sordahl, Pryor (ECU)

Madison Smith, Deer Creek (OU)

Sarina Stiles, Pryor (Northern)

Kenzie Sublett, Norman North (OU)

Andrew Thomsen, Carl Albert (OBU)

Taylor Vanderford, Westmoore (Oklahoma Christian)

Kyle Warne, Putnam North (UCO)

Nancy Williams, Bixby (SNU)

Aaron Witten, Summit Christian (LeTourneau)

Desiree Wolf, Mt. St. Mary (Southwestern Christian)

Amanda Woodward, Tahlequah (NSU)

Allison Worsham, Deer Creek (OCU)

SOFTBALL

Kaitlyn Allen, Jenks (Florida St.)

Amanda Barritt, Bethany (OBU)

Kaylie Baxter, Durant (SEOSU)

Taylor Baxter, Community Christian (Sterling)

Laramie Beal, Coalgate (SEOSU)

Danielle Bear, Henryetta (Connors St.)

Casha Birch, Davis (EOSC)

Shelby Blackwell, Sequoyah Claremore (EOSC)

Haley Blackwood, Kansas (NEO)

Megan Blevens, Little Axe (SNU)

Tessa Bond, Stillwater (Middle Tennessee St.)

Nicole Brady, Tulsa Union (UCO)

Liz Broyles, Blanchard (Missouri-Kansas City)

Casha Burch, Davis (Eastern)

Krysti Cearley, Coweta (NSU)

Braxton Coil, Edmond North (Missouri St.)

Taylor Collins, Berryhill (Coffeyville)

Caitlin Coody (Skiatook (Butler County)

Caylee Cook, Vinita (Southern Illinois)

Shalee Cordell, Newcastle (OBU)

Stephanie Couser, Moore (Cowley County)

Haylee Jo Crewse, Moore (Neosho)

Molly Davison, Carl Albert (North Central Texas)

Caitlyn Deason, Piedmont (SWOSU)

Taylor Dewbery, McAlester (OU)

Courtney Dobson, Tulsa Union (Fort Hays St.)

Olivia Duty, Dibble (Maine)

Ally Dziadula, Tulsa Union (UCO)

Amanda Edmundson, Little Axe (North Texas)

Whitney Ellis, Yukon (OU)

Briana Evans, Tulsa Union (Ball St.)

Sam Forrest, Broken Arrow (Central Arkansas)

Delaney Gray, Oologah (NEO)

Cristal Green, Skiatook (NOC)

Amy Gunnells (Central Arkansas)

Kayla Hall, Catoosa (NEO)

Acee Harjo, Okemah (Bacone)

Cassidy Hart, Putnam City (North Central)

Erin Healey, Davis (Eastern)

Kaylin Hinshaw, Putnam North (Mid-America)

Kyndra Holasek, Mustang (OCU)

Mattie Holliday, Bethany (OBU)

Tiffany Holt, Putnam City (OCU)

Shianne Hughes, Midwest City (OSU)

Kayley Humann, Edmond Santa Fe (Cowley County)

Lauren Inman, Kellyville (Labette)

Erin Isham, Hilldale (Connors St.)

Sabrina Johnson, Bixby (Paris)

Victoria Kaiserman, Kellyville (Ecclesia)

Katie Kelley, Coweta (Missouri-Kansas City)

Cheyenne Klutts, Okemah (Murray St.)

Lexie LaValley, Verdigris (NEO)

Shelbi Legg, Mustang (OCU)

Rachel Manning, Moore (EOSC)

Makenzie Marshall, Colbert (Connors St.)

Madison Martin, Edmond Santa Fe (Maryland)

Sabrina Martinez, Bixby (Paris)

Morgan McCalmon, Mt. St. Mary (Dartmouth)

Eryn McCarver, Holland Hall (Utah)

Dre McKee, Jenks (OSU)

Sherrena McPherson, Midwest City (SNU)

Courtney Miller, Piedmont (SWOSU)

Erin Miller, Jenks (OU)

Leslie Miller, Blanchard (OU)

Mikayla Morales, Moore (Neosho)

Hannah Morris, Piedmont (OBU)

Emily Murphy, Tulsa Union (Williams Woods)

Alexis Olguin, Colbert (Connors St.)

Amanda O'Neal, McLoud (Connors St.)

Carson Osborne, Norman (Mid-America)

Erin Patrick, Claremore (Rogers St.)

Lacey Paulk, Washington (ECU)

Sam Perry, Pryor (Connors St.)

Ali Peter, Tulsa Washington (Oklahoma Wesleyan)

Abbea Porter, Verdigris (NOC)

Morgan Ratliff, Piedmont (Mid-America)

Taylor Reeve, Colbert (Connors St.)

Lauren Reeves, Tulsa Union (ECU)

Danielle Riddle, Hilldale (Arkansas)

Alexis Riley, Tulsa Union (NEO)

Kali Romine, Hilldale (Connors St.)

Apryl Saunders, Harrah (Oklahoma Wesleyan)

Ashley Saxton, Tulsa Union (Kansas Wesleyan)

Jessica Seay, Harrah (Cowley County)

Aaliyah Sebock, Carl Albert (SNU)

Kady Self, Edmond North (OU)

Megan Short, Stillwater (Hutchinson)

Julana Shrum, Glenpool (Houston)

Caitlin Sill, Tuttle (Tulsa)

Jessica Simmons, Bethel (SEOSU)

Shelby Smith, Southmoore (Cowley County)

Amanda Stevenson, Putnam City (Mid-America)

Cheyanne Stone, Jenks (Arkansas Tech)

Aubrey Sutterfield, Coweta (NEO)

Taylor Sutterfield, Broken Arrow (NOC-Tonkawa)

Darcy Taylor, Jenks (Arizona)

Leah Tigert, Davis (ECU)

Katie Todd, Southmoore (Neosho)

Jules Townsend, Holland Hall (OU)

Paris Townsend, Holland Hall (OU)

Jordynn VanPelt, Snyder (ECU)

Bryana Wade, Mt. St. Mary (North Texas)

Taylor Watham, Blanchard (Cowley County)

Kylee Webb, Putnam City (West Texas A&M)

Shiann Wickham, Blackwell (Bethel College)

Courtney Wiley, Healdton (SNU)

Morgan Wilson, Bartlesville (Nicholls St.)

Lindsay Wofford, Tulsa Union (NEO)

Kayce Wooldridge, Berryhill (Arkansas Tech)

Rikki Wooten, McLoud (Connors St.)

Brooke Zukerman, Lawton MacArthur (UCO)

SWIMMING

Haley Atkinson, Putnam North (OBU)

Erin Beu, Owasso (Henderson St.)

Austin Bryant, Bartlesville (OBU)

Eastman Holloway, Tulsa Union (SMU)

Erika McGovern, Tulsa Union (Arkansas)

Katherine Pendergraft, Edmond Memorial (OBU)

Kyle Thomas, Bartlesville (Iowa Central)

Chelsea Ye, Classen SAS (Duke)

TENNIS

Braxton Bates, OCS (ORU)

Sarah Bowen, Heritage Hall (Hofstra)

Josh Coleman, Tulsa Union (Cowley County)

Taylor Jordan, Midway (Newman)

Mitchell Knight, Metro Christian (Northern Colorado)

Jason Proctor, Metro Christian (Abilene Christian)

Carlos Rodrigues, Edmond Santa Fe (Cowley County)

Katie Schrader, Bixby (Hesston)

Ian Sioux, Edmond Santa Fe (Collin County)

Stephanie Wei, Jenks (George Washington)

TRACK AND FIELD

JyWayne Allen, Ardmore (OBU)

Arya Bahreini, Edmond Santa Fe (OCU)

Caitlin Bales, Grove (Butler)

Cole Barnes, Sapulpa (OBU)

Paige Barnes, Jenks (OSU)

Reno Blum, Tahlequah (OCU)

Jonathan Baustert, Kingfisher (Emporia St.)

Dylen Brammer, Moore (OBU)

Artis Brock, Tulsa East Central (Allen County)

Yanet Camarene, Watonga (OBU)

Kenneth Combs, Star Spencer (OBU)

Ren Contreras, Duncan (OBU)

Walker Cross, Guthrie (OBU)

Nathan Cruz, Lincoln Christian (Army)

Miranda Dabney (Lincoln Christian (Tulsa)

Taylor Dabney, Lincoln Christian (OBU)

Miranda Dent, Shawnee (OBU)

Joshua Dorrell, Owasso (OBU)

Isaiah Duke, Edmond Memorial (Baylor)

Garrett Dyson, Owasso (Rogers St.)

Colin Earl, Ada (OCU)

Christian Fairchild, Altus (OBU)

Darryl Fields, Madill/SMU (OBU)

Anthony Fobbs, Broken Arrow (Pittsburg St.)

Devin Gordon, Ardmore (OCU)

Kelsey Graham, Pryor (OBU)

Simon Greiner, Edmond Memorial (Tulsa)

Grant Hamilton, Idabel (Air Force)

Samantha Harmon, Keys-Park Hill (OCU)

Jazznae Harris, Altus (UCO)

Grayson Haws, Bethany (SNU)

Sam Henry, Heritage Hall (OCU)

Ryan Hicks, Plainview (OCU)

Dakota Hummingbird, Coweta (OBU)

Kathleen Johnson, Grove (Navy)

Megan Johnson, Norman (SNU)

Stefan Johnson, Putnam North (Cowley County)

Debra Kime, Altus (Allen County)

Alexander Knight, McGuinness (OCU)

Jordan Latimer, Tulsa Washington (OBU)

Coree Lenhart, Collinsville (Rogers St.)

Tara Lewis, Edmond Memorial (Oklahoma Christian)

Dillon Lookout, Jenks (ORU)

Al Maeder, Norman (Central Arkansas)

Shawn Marshall, Elgin (OBU)

Emily McCarthy, Jenks (OBU)

Trenton McFatridge, Ardmore (OCU)

Sierra Minton, Choctaw (OBU)

Alex Monaghan, Tulsa Union (OSU)

Austin Morrison, Coweta (OBU)

Braden Null, Edmond Santa Fe (Cowley County)

Eli Oldham, Prague (OBU)

Lauren Parenica, Moore (OCU)

Brynden Pitzer, Edmond North (OBU)

Andrew Poindexter, Elgin (OCU)

Kaitlin Pontikes, Elgin (OCU)

Austin Price, Edmond Santa Fe (OBU)

Shannon Ray, Edmond Santa Fe (OBU)

Nathan Reed, Vinita (OBU)

JoJo Reis-Heron, Mt. St. Mary (ORU)

Victoria Rivera, Broken Arrow (OBU)

Bryce Robinson, Edmond Memorial (Tulsa)

Derek Serowski, Southmoore/UCO (OBU)

Justin Shahan, Madill (Cowley County)

Clay Shepperson, Elgin (OBU)

Matthew Shirey, Durant (OBU)

Dylan Smith, Carl Albert (OCU)

Dallas Sorrels, Grove (St. Gregory's)

Cole Swayze, Purcell (OBU)

Hunter Swink, McGuinness (OCU)

Haley Taylor, Collinsville (Rogers St.)

John Teeters, Edmond Memorial (Tulsa)

Olivia Terry, Victory Christian (OBU)

Andrew Thomsen, Carl Albert (OBU)

Jon Torres, Norman (OCU)

Zach Vaughn, Vinita (OBU)

Austin Wallace, Deer Creek (Oklahoma Christian)

Brooke Watkins, Prague (OBU)

J.T. Wayne, Elgin (OBU)

Lindsay Weiss, Edmond Santa Fe (Arkansas-Fort Smith)

Nathan Whitsen, OBA (OBU)

Zachary Widener, Chickasha (OBU)

Alissa Wilson, Collinsville (OBU)

VOLLEYBALL

Inky Ajanaku, Tulsa Kelley (Stanford)

Acacia Andrews, Norman North (Colorado St.-Pueblo)

Alyssa Bargas, Owasso (NEO)

Emily Belz, OCS (Henderson St.)

Bailee Brown, Coweta (NOC)

Jessica Bushong, Metro Christian (St. Edward's)

Courtney Carman, Stillwater (OBU)

Skylar Conner, Edmond Memorial (Colorado St.-Pueblo)

Sydney Eggers, Bixby (East Central)

Sydney Fioretti, Edmond Santa Fe (OBU)

Deshara Flemming, Tulsa East Central (NOC)

Samantha Forgione, Tulsa East Central (ORU)

Hannah Holkum, Edmond Santa Fe (North Carolina St.)

Barbara Jackson, Edmond Santa Fe (UCO)

Daysheanah Johnson, Douglass (Independence)

Kylie Johnson, Tulsa Union (ORU)

Maranda Keel, Coweta (NOC)

Grace Lamer, Norman North (Williams Baptist)

Aubrey Marsellis, Owasso (Austin Peay)

Lexie Matthews, Norman North (West Texas A&M)

Delainey Messenger, Deer Creek (OCU)

Sydney Miles, Heritage Hall (Emory)

Catherine Roth, Tulsa Kelley (OBU)

Carly Schaede, Owasso (Tabor)

Sadie Schaffner, Bartlesville (ORU)

Tory Sharp, Putnam City (NOC)

Talia Stanley, Cache (UCO)

Jordan Stouder, Community Christian (Mid-America Christian)

Hallie Taylor, Mt. St. Mary (Southwestern Christian)

Tori Thomas, Norman North (OCU)

Madison Ward, Cache (OU)

Heather Watson, Edmond North (OCU)

WRESTLING

Ryan Bilyeu, Guthrie (Bacone)

Nolan Boyd, Deer Creek (OSU)

Landry Chappell, Guthrie (OSU)

Tristan Clark, Western Heights (Bacone)

Connor Cline, Blackwell (OSU)

Brian Crutchmer, Tulsa Union (OSU)

Kyle Crutchmer, Tulsa Union (OSU)

John Davison, Guthrie (OCU)

Jazer Duran, Southeast (OCU)

Jemuel Duran, Southeast (OCU)

Calib Freeman, Claremore (OCU)

Chase Ferman, Broken Arrow (OSU)

Kyle Garcia, Choctaw (OU)

Tim Hamilton, Bartlesville (OU)

Camden Helm, Guthrie (Bacone)

Matt Manley, Perry (Missouri)

Travis Morgan, Stillwater (Appalachian St.)

Vincent Opuiyo, Western Heights (Bacone)

Casey Powell, Claremore (OCU)

Jamie Shawver, Del City (OCU)

Trevor Sterling, Altus/Wyoming (OCU)

Paul Wilson, Stillwater (Colorado School of Mines)

Know of a player that signed that isn't on this list? Email the information to Ryan Aber at raber@opubco.com.

| |

Advertisement


Trending Now



AROUND THE WEB

  1. 1
    Former OU coach Sunny Golloway goes off at Auburn
  2. 2
    Chelsea Clinton Is Pregnant
  3. 3
    Tulsa World: Missouri’s Frank Haith positioned to become TU’s basketball coach
  4. 4
    Oklahoma football: Peyton Manning stops by Sooners film session
  5. 5
    VIDEO: A look at the Air Jordan XX9 in Thunder colors
+ show more