Weekly Scores

  Prev.  Oct 28, 2012 - Nov 3, 2012  Next.  

Class 6A

Date Team Score Team Score
11/01 Jenks 46 @ Putnam City 14 Final  
11/01 Norman North 48 @ Lawton Eisenhower 13 Final  
11/02 @ Bixby 46 Muskogee 21 Final  
11/02 @ Broken Arrow 26 Westmoore 13 Final  
11/02 @ Edmond Memorial 61 Putnam West 14 Final  
11/02 Edmond North 58 @ U.S. Grant 0  
11/02 Edmond Santa Fe 55 @ Choctaw 14 Final  
11/02 @ Midwest City 33 Moore 28 Final  
11/02 @ Norman 26 Lawton 21 Final  
11/02 Owasso 49 @ Stillwater 20 Final  
11/02 @ Sand Springs 35 Enid 21 Final  
11/02 Sapulpa 31 @ Tulsa Edison 24 Final  
11/02 @ Southmoore 44 Mustang 14 Final  
11/02 @ Tulsa Union 47 Ponca City 0 Final  
11/02 Tulsa Washington 34 @ Bartlesville 26 Final  
11/02 Yukon 49 @ Putnam North 21 Final  

Class 5A

Date Team Score Team Score
11/01 @ Tulsa East Central 42 Pryor 7 Final  
11/02 @ Altus 75 Capitol Hill 7 Final  
11/02 Carl Albert 55 @ El Reno 7 Final  
11/02 @ Claremore 34 Grove 7 Final  
11/02 @ Collinsville 40 Tahlequah 21 Final  
11/02 @ Coweta 21 Tulsa Central 2 Final  
11/02 Deer Creek 25 @ McGuinness 12 Final  
11/02 @ Del City 53 Southeast 0 Final  
11/02 @ Duncan 45 Chickasha 21 Final  
11/02 Durant 56 @ Tulsa Hale 38 Final  
11/02 Guthrie 49 @ Northwest 0 Final  
11/02 @ Guymon 48 Western Heights 24 Final  
11/02 @ Lawton MacArthur 41 Ardmore 20 Final  
11/02 @ McAlester 45 Tulsa Memorial 28 Final  
11/02 @ Shawnee 58 Noble 34 Final  
11/02 @ Tulsa Kelley 47 Skiatook 21 Final  

Class 4A

Date Team Score Team Score
11/02 Ada 26 @ Douglass 21 Final  
11/02 @ Anadarko 49 Elgin 12 Final  
11/02 Cache 71 @ Elk City 57 Final  
11/02 @ Cascia Hall 24 Broken Bow 13 Final  
11/02 @ Clinton 47 Woodward 17 Final  
11/02 @ Fort Gibson 49 Sallisaw 42 Final  
11/02 Glenpool 42 @ Santa Fe South 6 Final  
11/02 McLoud 28 @ Harrah 24 Final  
11/02 @ Muldrow 46 Stilwell 19 Final  
11/02 Oologah 44 @ Catoosa 34 Final  
11/02 @ Poteau 62 Tulsa Rogers 14 Final  
11/02 Tecumseh 35 @ Mannford 20 Final  
11/02 Tulsa Webster 28 @ Miami 7 Final  
11/02 @ Tulsa-McLain 38 Cleveland 35 Final  
11/02 @ Wagoner 52 Vinita 34 Final  
11/02 Weatherford 32 @ Piedmont 20 Final  

Class 3A

Date Team Score Team Score
11/01 @ Inola 28 Kellyville 17 Final  
11/02 @ Beggs 48 Henryetta 27 Final  
11/02 @ Bristow 54 Prague 14 Final  
11/02 @ Centennial 45 John Marshall 0 Final  
11/02 Cushing 40 @ Bethany 13 Final  
11/02 Heavener 49 @ Eufaula 42 Final  
11/02 @ Heritage Hall 17 Star Spencer 0 Final  
11/02 Hilldale 54 @ Westville 0  
11/02 @ Jay 36 Blackwell 14 Final  
11/02 @ Jones 42 Bridge Creek 7 Final  
11/02 Keys (Park Hill) 52 @ Locust Grove 24 Final  
11/02 @ Kingfisher 56 Marlow 13 Final  
11/02 Lincoln Christian 15 @ Seq. Tahlequah 0 Final  
11/02 @ Madill 55 Pauls Valley 28 Final  
11/02 Metro Christian 29 @ Berryhill 21 Final  
11/02 @ Mount St. Mary 47 Little Axe 25 Final  
11/02 @ Newcastle 37 Bethel 12 Final  
11/02 @ Okmulgee 26 Perkins 20 Final  
11/02 Plainview 42 @ Lone Grove 0  
11/02 @ Purcell 41 Atoka 7 Final  
11/02 Roland 35 @ Valliant 6 Final  
11/02 @ Seminole 69 Chandler 33 Final  
11/02 @ Seq. Claremore 31 Dewey 21 Final  
11/02 @ Spiro 26 Checotah 18 Final  
11/02 Stigler 55 @ Idabel 16 Final  
11/02 Sulphur 30 @ Dickson 19 Final  
11/02 @ Tuttle 56 Blanchard 34 Final  
11/02 Verdigris 36 @ Sperry 20 Final  
11/02 Victory Christian 28 @ Morris 8 Final  

Class 2A

Date Team Score Team Score
11/01 @ Commerce 47 Quapaw 0 Final  
11/01 @ Hennessey 41 Alva 21 Final  
11/01 @ Hulbert 46 Ketchum 26 Final  
11/02 @ Adair 38 Pawhuska 14 Final  
11/02 Caney Valley 43 @ Oklahoma Union 30 Final  
11/02 @ Chouteau 54 Canadian 8 Final  
11/02 Colcord 25 @ Wyandotte 8 Final  
11/02 @ Comanche 77 Hinton 24 Final  
11/02 @ Crescent 41 Pawnee 34 Final,OT  
11/02 @ Crooked Oak 35 Northeast 6 Final  
11/02 @ Davis 70 Tishomingo 12 Final  
11/02 Frederick 74 @ Hobart 6 Final  
11/02 Hartshorne 42 @ Wilburton 0  
11/02 Haskell 28 @ Mounds 6 Final  
11/02 Hugo 50 @ Antlers 28 Final  
11/02 Kansas 42 @ Salina 14 Final  
11/02 @ Kingston 34 Coalgate 20 Final  
11/02 Mangum 65 @ Riverside 0 Final  
11/02 @ Marietta 55 Konawa 7 Final  
11/02 @ Meeker 43 Holdenville 0 Final  
11/02 Millwood 43 @ Dibble 7 Final  
11/02 Mountainburg, Ark. 54 @ Pocola 19 Final  
11/02 Nowata 42 @ Chelsea 13 Final  
11/02 Okemah 52 @ Wellston 0 Final  
11/02 @ Oklahoma Christian 58 Luther 15 Final  
11/02 Perry 32 @ Newkirk 0  
11/02 @ Stroud 34 Chr. Heritage 7 Final  
11/02 @ Tonkawa 27 Chisholm 14 Final  
11/02 Vian 54 @ Panama 0  
11/02 @ Washington 42 Lindsay 20 Final  

Class A

Date Team Score Team Score
11/02 Afton 34 @ Summit Christian 19 Final  
11/02 @ Apache 49 Cordell 20 Final  
11/02 Barnsdall 40 @ Depew 8 Final  
11/02 Beaver 42 @ Turpin 14 Final  
11/02 @ Cashion 55 Crossings Christian 21 Final  
11/02 Elmore City 35 @ Stratford 14 Final  
11/02 Empire 58 @ Bray-Doyle 13 Final  
11/02 @ Fairview 43 Oklahoma Bible 14 Final  
11/02 @ Hollis 43 Burns Flat-Dill City 0 Final  
11/02 @ Hominy 48 Drumright 0 Final  
11/02 @ Kiefer 23 Morrison 8 Final  
11/02 Minco 41 @ Pioneer 21 Final  
11/02 @ Okeene 41 Mooreland 6 Final  
11/02 @ Porter 28 Foyil 22 Final  
11/02 @ Quinton 55 Haileyville 0 Final  
11/02 Ringling 47 @ Walters 21 Final  
11/02 @ Rush Springs 34 Wilson 14 Final  
11/02 Savanna 23 @ Central Sallisaw 0  
11/02 @ Snyder 26 Sayre 14 Final  
11/02 @ Talihina 63 Gore 42 Final  
11/02 Texhoma 41 @ Hooker 6 Final  
11/02 @ Velma-Alma 40 Healdton 0 Final  
11/02 @ Warner 58 Liberty 21 Final  
11/02 Watonga 56 @ Carnegie 20 Final  
11/02 @ Wayne 60 Maysville 0 Final  
11/02 @ Wynnewood 63 Wewoka 12 Final  
11/02 @ Yale 38 Regent Prep 14 Final  

Class B

Date Team Score Team Score
11/02 @ Agra 50 Oaks 0 Final  
11/02 Alex 47 @ Macomb 0  
11/02 @ Bowlegs 76 Cave Springs 42 Final  
11/02 Canton 42 @ Waukomis 0  
11/02 Central Marlow 36 @ Cyril 12 Final  
11/02 @ Copan 32 Riverfield 12 Final  
11/02 @ Coyle 58 South Coffeyville 8 Final  
11/02 @ Davenport 48 Gans 0 Final  
11/02 @ Fox 52 Allen 6 Final  
11/02 Garber 50 @ Medford 0  
11/02 Laverne 36 @ Pond Creek-Hunter 18 Final  
11/02 @ Merritt 40 Ringwood 14 Final  
11/02 @ Paoli 62 Geary 36 Final  
11/02 @ Porum 44 Strother 36 Final  
11/02 @ Rejoice Christian 58 Woodland 8 Final  
11/02 @ Seiling 61 Covington-Douglas 14 Final  
11/02 @ Waurika 40 Okla. Christian Aca. 22 Final  
11/02 @ Welch 50 Watts 0 Final  
11/02 @ Weleetka 54 Dewar 44 Final  
11/02 Wetumka 40 @ Keota 20 Final  

Class C

Date Team Score Team Score
11/01 SW Covenant 15 @ Bokoshe 0 Final,8OT  
11/02 @ Balko 54 Tyrone 12 Final  
11/02 Bluejacket 74 @ Carney 44 Final  
11/02 Boise City 47 @ Waynoka 0  
11/02 Cherokee 46 @ Kremlin-Hillsdale 0  
11/02 DC-Lamont 52 @ Prue 6 Final  
11/02 Duke 48 @ Gracemont 44 Final  
11/02 @ Forgan 52 Goodwell 0 Final  
11/02 @ Maud 56 Sasakwa 24 Final  
11/02 @ Ryan 52 Grandfield 3 Final  
11/02 Sharon-Mutual 53 @ Shattuck 6 Final  
11/02 @ Temple 56 Mt. View-Gotebo 8 Final  
11/02 @ Thackerville 52 Midway 0 Final  
11/02 Tipton 50 @ Corn Bible 0  
11/02 @ Webbers Falls 62 Arkoma 22 Final  
11/02 Wesleyan Christian 41 @ Timberlake 6 Final  

Class I

Date Team Score Team Score
11/02 Casady 23 @ Fort Worth County Day 10 Final  
11/02 @ Community Christian 60 Canyon Creek, Texas 0 Final  
11/02 @ Cookson Hills Christian 46 SW Christian 0 Final  
11/02 @ Destiny Christian 64 Windsor Hills 14 Final  
11/02 @ Life Christian 40 Boulevard Christian 6 Final  
11/02 @ OKC Patriots 32 Wright Christian 0 Final  
11/02 @ Tulsa NOAH 36 Dallas HSAA 35 Final  
11/03 @ Houston Episcopal 47 Holland Hall 14 Final  

= District game