Weekly Scores

  Prev.  Sep 29, 2013 - Oct 12, 2013  Next.  

Class 6A

Date Team Score Team Score
10/03 @ Edmond Santa Fe 26 Mustang 14 Final  
10/03 @ Lawton 37 Choctaw 29 Final  
10/03 Putnam North 31 @ Moore 23 Final  
10/04 @ Bartlesville 40 Sand Springs 27 Final  
10/04 @ Broken Arrow 28 Bixby 6 Final  
10/04 Edmond Memorial 38 @ Norman 14 Final  
10/04 @ Edmond North 24 Lawton Eisenhower 7 Final  
10/04 Jenks 59 @ Sapulpa 7 Final  
10/04 @ Midwest City 73 U.S. Grant 0 Final  
10/04 Norman North 45 @ Yukon 42 Final  
10/04 Owasso 24 @ Ponca City 0 Final  
10/04 Southmoore 62 @ Putnam West 13 Final  
10/04 @ Tulsa Edison 17 Putnam City 10 Final  
10/04 @ Tulsa Union 62 Stillwater 21 Final  
10/04 @ Tulsa Washington 23 Enid 13 Final  
10/04 @ Westmoore 48 Muskogee 7 Final  
10/10 Edmond Memorial 24 @ Mustang 21 Final,2OT  
10/10 Edmond North 20 @ Yukon 9 Final  
10/10 @ Edmond Santa Fe 57 Putnam West 20 Final  
10/10 @ Norman North 54 U.S. Grant 0 Final  
10/10 @ Putnam North 21 Midwest City 20 Final,OT  
10/11 @ Bixby 34 Sapulpa 24 Final  
10/11 @ Jenks 28 Broken Arrow 7 Final  
10/11 Lawton 50 @ Southmoore 13 Final  
10/11 @ Lawton Eisenhower 47 Moore 21 Final  
10/11 @ Muskogee 39 Tulsa Edison 8 Final  
10/11 Norman 49 @ Choctaw 31 Final  
10/11 @ Owasso 59 Bartlesville 14 Final  
10/11 @ Sand Springs 57 Ponca City 7 Final  
10/11 Tulsa Union 52 @ Enid 0 Final  
10/11 Tulsa Washington 41 @ Stillwater 13 Final  
10/11 Westmoore 16 @ Putnam City 14 Final  

Class 5A

Date Team Score Team Score
10/03 Chickasha 53 @ Capitol Hill 2 Final  
10/03 @ Tulsa Memorial 40 Noble 22 Final  
10/04 @ Ardmore 29 Del City 20 Final  
10/04 Carl Albert 35 @ McGuinness 21 Final  
10/04 Claremore 30 @ Tahlequah 20 Final  
10/04 @ Collinsville 28 Grove 21 Final  
10/04 @ Deer Creek 70 El Reno 0 Final  
10/04 Duncan 34 @ Altus 14 Final  
10/04 @ Guthrie 59 Western Heights 6 Final  
10/04 @ Lawton MacArthur 48 Southeast 13 Final  
10/04 @ McAlester 28 Shawnee 14 Final  
10/04 @ Northwest 27 Guymon 15 Final  
10/04 @ Pryor 21 Tulsa Central 14 Final  
10/04 @ Skiatook 59 Tulsa Hale 14 Final  
10/04 @ Tulsa East Central 40 Coweta 33 Final  
10/04 @ Tulsa Kelley 21 Durant 0 Final  
10/10 @ Del City 52 Altus 14 Final  
10/10 @ Southeast 44 Capitol Hill 12 Final  
10/11 Ardmore 28 @ Duncan 0 Final  
10/11 @ Claremore 37 Tulsa East Central 22 Final  
10/11 Collinsville 20 @ Tulsa Central 12 Final  
10/11 @ Coweta 32 Tahlequah 13 Final  
10/11 Deer Creek 48 @ Guymon 0 Final  
10/11 @ El Reno 28 Northwest 20 Final  
10/11 Guthrie 28 @ Carl Albert 21 Final  
10/11 Lawton MacArthur 56 @ Chickasha 21 Final  
10/11 McAlester 54 @ Tulsa Hale 12 Final  
10/11 McGuinness 48 @ Western Heights 0 Final  
10/11 Pryor 35 @ Grove 28 Final  
10/11 @ Shawnee 42 Skiatook 7 Final  
10/11 Tulsa Kelley 28 @ Noble 0 Final  
10/11 Tulsa Memorial 48 @ Durant 38 Final  

Class 4A

Date Team Score Team Score
10/04 Ada 35 @ Tecumseh 10 Final  
10/04 @ Anadarko 68 Elk City 7 Final  
10/04 Catoosa 21 @ Miami 3 Final  
10/04 @ Cleveland 21 Vinita 0 Final  
10/04 Clinton 35 @ Elgin 7 Final  
10/04 Douglass 43 @ Mannford 14 Final  
10/04 Fort Gibson 42 @ Broken Bow 7 Final  
10/04 Harrah 29 @ Glenpool 14 Final  
10/04 McLoud 40 @ Santa Fe South 6 Final  
10/04 @ Muldrow 52 Tulsa Rogers 18 Final  
10/04 Oologah 35 @ Tulsa Webster 13 Final  
10/04 @ Piedmont 20 Cache 14 Final  
10/04 @ Poteau 50 Stilwell 12 Final  
10/04 Sallisaw 37 @ Cascia Hall 35 Final  
10/04 Wagoner 22 @ Tulsa McLain 7 Final  
10/04 Woodward 34 @ Weatherford 0 Final  
10/11 @ Ada 63 Santa Fe South 0 Final  
10/11 Anadarko 35 @ Clinton 7 Final  
10/11 Cascia Hall 28 @ Muldrow 14 Final  
10/11 @ Catoosa 42 Tulsa McLain 14 Final  
10/11 @ Douglass 36 Glenpool 7 Final  
10/11 @ Harrah 35 Mannford 16 Final  
10/11 @ McLoud 42 Tecumseh 13 Final  
10/11 @ Oologah 55 Cleveland 13 Final  
10/11 Piedmont 52 @ Elk City 0 Final  
10/11 Poteau 42 @ Fort Gibson 28 Final  
10/11 @ Sallisaw 52 Tulsa Rogers 20 Final  
10/11 @ Stilwell 20 Broken Bow 14 Final  
10/11 @ Vinita 43 Tulsa Webster 6 Final  
10/11 @ Wagoner 55 Miami 21 Final  
10/11 Weatherford 38 @ Cache 7 Final  
10/11 @ Woodward 35 Elgin 0 Final  

Class 3A

Date Team Score Team Score
10/04 Beggs 36 @ Okmulgee 33 Final  
10/04 @ Berryhill 47 Verdigris 6 Final  
10/04 Bethany 32 @ Perkins 29 Final  
10/04 Blanchard 54 @ Bridge Creek 0 Final  
10/04 @ Chandler 62 Prague 20 Final  
10/04 @ Checotah 56 Valliant 7 Final  
10/04 Cushing 56 @ Bristow 7 Final  
10/04 Dewey 21 @ Sperry 14 Final  
10/04 Dickson 20 @ Pauls Valley 13 Final  
10/04 @ Heavener 20 Roland 14 Final  
10/04 Heritage Hall 42 @ John Marshall 17 Final  
10/04 @ Hilldale 69 Inola 7 Final  
10/04 Jones 46 @ Bethel 0 Final  
10/04 @ Kingfisher 44 Star Spencer 0 Final  
10/04 Lincoln Christian 38 @ Jay 21 Final  
10/04 @ Locust Grove 70 Westville 14 Final  
10/04 Lone Grove 54 @ Atoka 0 Final  
10/04 @ Marlow 38 St. Mary 7 Final  
10/04 Metro Christian 35 @ Blackwell 0 Final  
10/04 @ Morris 31 Henryetta 22 Final  
10/04 @ Newcastle 33 Centennial 14 Final  
10/04 Plainview 49 @ Sulphur 7 Final  
10/04 Purcell 44 @ Madill 0 Final  
10/04 Seminole 48 @ Seq. Claremore 0 Final  
10/04 @ Seq. Tahlequah 34 Keys (Park Hill) 0 Final  
10/04 Spiro 46 @ Idabel 21 Final  
10/04 @ Stigler 28 Eufaula 7 Final  
10/04 @ Tuttle 56 Little Axe 0 Final  
10/04 Victory Christian 56 @ Kellyville 14 Final  
10/10 Kingfisher 54 @ John Marshall 16 Final  
10/10 Newcastle 28 @ Heritage Hall 14 Final  
10/10 @ Star Spencer 66 Bethel 0 Final  
10/11 @ Beggs 49 Inola 20 Final  
10/11 Berryhill 42 @ Sperry 0 Final  
10/11 @ Blanchard 43 Marlow 14 Final  
10/11 @ Bristow 37 Chandler 33 Final  
10/11 @ Centennial 38 Little Axe 30 Final,3OT  
10/11 @ Checotah 48 Heavener 7 Final  
10/11 Cushing 42 @ Henryetta 0 Final  
10/11 @ Dickson 35 Madill 7 Final  
10/11 Hilldale 37 @ Lincoln Christian 14 Final  
10/11 Jones 43 @ St. Mary 10 Final  
10/11 Kellyville 15 @ Morris 6 Final  
10/11 Locust Grove 40 @ Jay 3 Final  
10/11 @ Lone Grove 35 Pauls Valley 21 Final  
10/11 Metro Christian 42 @ Dewey 2 Final  
10/11 Perkins 41 @ Prague 21 Final  
10/11 @ Plainview 29 Purcell 6 Final  
10/11 Seminole 41 @ Bethany 0 Final  
10/11 @ Seq. Claremore 28 Blackwell 7 Final  
10/11 Seq. Tahlequah 41 @ Westville 6 Final  
10/11 @ Spiro 10 Eufaula 7 Final  
10/11 Stigler 48 @ Roland 14 Final  
10/11 @ Sulphur 44 Atoka 0 Final  
10/11 @ Tulsa NOAH 28 Verdigris 0 Final  
10/11 @ Tuttle 49 Bridge Creek 0 Final  
10/11 @ Valliant 28 Idabel 14 Final  
10/11 @ Vian 55 Keys (Park Hill) 13 Final  
10/11 @ Victory Christian 41 Okmulgee 6 Final  

Class 2A

Date Team Score Team Score
10/04 Adair 24 @ Nowata 13 Final  
10/04 Alva 34 @ Perry 21 Final  
10/04 @ Comanche 46 Mangum 18 Final  
10/04 @ Commerce 41 Kansas 0 Final  
10/04 @ Crooked Oak 59 Luther 58 Final  
10/04 Davis 48 @ Lexington 14 Final  
10/04 @ Dibble 47 Northeast 7 Final  
10/04 Hartshorne 34 @ Panama 0 Final  
10/04 @ Haskell 47 Holdenville 20 Final  
10/04 @ Hennessey 21 Chisholm 20 Final  
10/04 @ Hinton 49 SeeWorth Aca. 0 Final  
10/04 Hugo 59 @ Pocola 14 Final  
10/04 Kingston 40 @ Konawa 7 Final  
10/04 Lindsay 26 @ Frederick 20 Final  
10/04 Meeker 42 @ Okemah 6 Final  
10/04 Millwood 53 @ Chr. Heritage 0 Final  
10/04 @ Newkirk 40 Chelsea 0 Final  
10/04 Oklahoma Christian 22 @ Tulsa NOAH 14 Final  
10/04 Oklahoma Union 16 @ Chouteau 6 Final  
10/04 Pawhuska 27 @ Caney Valley 13 Final  
10/04 Quapaw 40 @ Ketchum 38 Final  
10/04 Regent Prep 44 @ Wilburton 20 Final  
10/04 @ Salina 16 Colcord 12 Final  
10/04 @ Stratford 49 Marietta 21 Final  
10/04 @ Stroud 42 Mounds 14 Final  
10/04 @ Tishomingo 48 Coalgate 18 Final  
10/04 Tonkawa 24 @ Pawnee 6 Final  
10/04 Vian 41 @ Antlers 0 Final  
10/04 Washington 28 @ Hobart 3 Final  
10/04 @ Wellston 34 Drumright 6 Final  
10/04 Wyandotte 34 @ Hulbert 0 Final  
10/11 @ Adair 67 Chouteau 0 Final  
10/11 @ Alva 44 Pawnee 20 Final  
10/11 Chelsea 16 @ Oklahoma Union 6 Final  
10/11 Chisholm 54 @ Crooked Oak 21 Final  
10/11 Chr. Heritage 67 @ Dibble 46 Final  
10/11 @ Colcord 43 Quapaw 0 Final  
10/11 Commerce 50 @ Hulbert 0 Final  
10/11 @ Davis 47 Marietta 7 Final  
10/11 @ Depew 30 Caney Valley 12 Final  
10/11 Frederick 58 @ Mangum 30 Final  
10/11 @ Hartshorne 62 Hugo 41 Final  
10/11 @ Haskell 43 Tishomingo 21 Final  
10/11 @ Hennessey 40 Perry 7 Final  
10/11 Hobart Open  
10/11 @ Kansas 60 Ketchum 27 Final  
10/11 @ Kingston 33 Lexington 29 Final  
10/11 Konawa 49 @ Coalgate 7 Final  
10/11 @ Lindsay 48 Comanche 13 Final  
10/11 @ Luther 54 Northeast 14 Final  
10/11 @ Meeker 13 Stroud 0 Final  
10/11 @ Millwood 42 Oklahoma Christian 35 Final  
10/11 @ Mounds 22 Wellston 0 Final  
10/11 Nowata 31 @ Pawhuska 23 Final  
10/11 Okemah 38 @ Holdenville 13 Final  
10/11 @ Panama 40 Antlers 22 Final  
10/11 Pocola 66 @ Wilburton 27 Final  
10/11 Salina 28 @ Wyandotte 7 Final  
10/11 @ Tonkawa 28 Newkirk 26 Final  
10/11 @ Washington 57 Hinton 14 Final  

Class A

Date Team Score Team Score
10/04 @ Barnsdall 36 Yale 20 Final  
10/04 @ Caddo 20 Wayne 6 Final  
10/04 Cashion 50 @ Pioneer 6 Final  
10/04 Central Sallisaw 31 @ Quinton 15 Final  
10/04 @ Cordell 13 Carnegie 7 Final  
10/04 @ Crescent 49 Crossings Christian 14 Final  
10/04 @ Elmore City 33 Wewoka 31 Final  
10/04 @ Empire 20 Walters 14 Final  
10/04 Fairland 22 @ Liberty 7 Final  
10/04 @ Fairview 47 Turpin 0 Final  
10/04 Gore 32 @ Canadian 26 Final  
10/04 Hollis 60 @ Snyder 0 Final  
10/04 @ Kiefer 61 Depew 8 Final  
10/04 Minco 21 @ Watonga 0 Final  
10/04 @ Morrison 40 Hominy 0 Final  
10/04 @ Okeene 33 Hooker 7 Final  
10/04 @ Oklahoma Bible 26 Beaver 14 Final  
10/04 @ Ringling 60 Healdton 0 Final  
10/04 Rush Springs 46 @ Bray-Doyle 6 Final  
10/04 @ Savanna 58 Haileyville 0 Final  
10/04 Sayre 34 @ Burns Flat-Dill City 14 Final  
10/04 Summit Christian 64 @ Foyil 14 Final  
10/04 Texhoma 45 @ Mooreland 21 Final  
10/04 @ Thomas 43 Apache 32 Final  
10/04 Velma-Alma 36 @ Wilson 14 Final  
10/04 Warner 22 @ Porter 12 Final  
10/04 @ Wynnewood 42 Maysville 6 Final  
10/05 @ Afton 41 OKC Legion 20 Final  
10/05 Talihina 42 @ McAlester JV 13 Final  
10/11 Afton 69 @ Liberty 0 Final  
10/11 @ Apache 63 Burns Flat-Dill City 20 Final  
10/11 Barnsdall 34 @ Drumright 20 Final  
10/11 Carnegie 28 @ Crossings Christian 19 Final  
10/11 Cashion 54 @ Maysville 20 Final  
10/11 @ Cordell 35 Snyder 13 Final  
10/11 Empire 21 @ Healdton 14 Final  
10/11 @ Fairland 27 Foyil 13 Final  
10/11 Fairview 38 @ Hooker 21 Final  
10/11 Hollis Open  
10/11 Kiefer 17 @ Hominy 8 Final  
10/11 @ Minco 35 Crescent 7 Final  
10/11 Mooreland 28 @ Beaver 22 Final  
10/11 Morrison 36 @ Yale 0 Final  
10/11 Okeene 55 @ Turpin 12 Final  
10/11 Quinton 15 @ Gore 14 Final  
10/11 Ringling 57 @ Wilson 0 Final  
10/11 @ Rush Springs 55 Walters 14 Final  
10/11 Savanna 47 @ Canadian 0 Final  
10/11 Stratford 34 @ Wayne 7 Final  
10/11 @ Summit Christian 31 Porter 6 Final  
10/11 Talihina 47 @ Central Sallisaw 14 Final  
10/11 @ Texhoma 19 Oklahoma Bible 7 Final  
10/11 Thomas 47 @ Sayre 0 Final  
10/11 @ Velma-Alma 15 Bray-Doyle 0 Final  
10/11 @ Warner 49 Haileyville 0 Final  
10/11 Watonga 42 @ Pioneer 20 Final  
10/11 @ Wewoka 40 Caddo 0 Final  
10/11 @ Wynnewood 48 Elmore City 6 Final  

Class B

Date Team Score Team Score
10/03 Pond Creek-Hunter 50 @ Waukomis 0 Final  
10/03 @ Ringwood 84 Covington-Douglas 36 Final  
10/04 @ Alex 54 Okla. Christian Aca. 8 Final  
10/04 Allen 62 @ Geary 14 Final  
10/04 Cave Springs 64 @ Gans 16 Final  
10/04 @ Central Marlow 46 Paoli 0 Final  
10/04 @ Coyle 50 Copan 0 Final  
10/04 @ Cyril 64 Waurika 36 Final  
10/04 @ Dewar 27 Davenport 18 Final  
10/04 Fox 55 @ Macomb 12 Final  
10/04 @ Keota 64 Weleetka 34 Final  
10/04 Laverne 54 @ Medford 6 Final  
10/04 Merritt 30 @ Canton 0 Final  
10/04 Oaks 38 @ South Coffeyville 34 Final  
10/04 @ Rejoice Christian 15 Agra 0 Final  
10/04 @ Sasakwa 72 Welch 36 Final  
10/04 Seiling 46 @ Garber 14 Final  
10/04 Strother 74 @ Bowlegs 12 Final  
10/04 @ Wetumka 50 Porum 18 Final  
10/04 @ Woodland 46 Watts 0 Final  
10/11 Alex 56 @ Allen 18 Final  
10/11 @ Bluejacket 46 South Coffeyville 0 Final  
10/11 Central Marlow 48 @ Geary 0 Final  
10/11 @ Covington-Douglas 68 Medford 32 Final  
10/11 Coyle 15 @ Agra 0 Final  
10/11 @ Davenport 53 Bowlegs 0 Final  
10/11 @ Fox 47 Paoli 0 Final  
10/11 Keota 55 @ Porum 22 Final  
10/11 @ Laverne 60 Waukomis 10 Final  
10/11 Merritt 44 @ Seiling 28 Final  
10/11 @ Okla. Christian Aca. 64 Cyril 14 Final  
10/11 @ Pond Creek-Hunter 46 Garber 0 Final  
10/11 Rejoice Christian 52 @ Watts 0 Final  
10/11 @ Ringwood 46 Canton 22 Final  
10/11 Strother 70 @ Cave Springs 66 Final  
10/11 @ Waurika 42 Macomb 6 Final  
10/11 @ Welch 52 Copan 6 Final  
10/11 @ Weleetka 44 Gans 20 Final  
10/11 Wetumka 46 @ Dewar 32 Final  
10/11 Woodland 22 @ Oaks 0 Final  

Class C

Date Team Score Team Score
10/03 Destiny Christian 54 @ Maud 27 Final  
10/04 Arkoma 48 @ SW Covenant 0 Final  
10/04 Balko 54 @ Buffalo 8 Final  
10/04 @ Bluejacket 56 Wesleyan Christian 10 Final  
10/04 @ Cherokee 48 Mt. View-Gotebo 0 Final  
10/04 @ Corn Bible 32 Ryan 22 Final  
10/04 DC-Lamont Open  
10/04 Grandfield 54 @ Gracemont 0  
10/04 @ Kremlin-Hillsdale 52 Claremore Christian 6 Final  
10/04 Midway 63 @ Bokoshe 13 Final  
10/04 Sharon-Mutual 50 @ Boise City 0  
10/04 @ Shattuck 56 Tyrone 6 Final  
10/04 Temple Open  
10/04 Thackerville 46 @ Webbers Falls 16 Final  
10/04 @ Timberlake 46 Life Christian 0 Final  
10/04 Tipton 58 @ Duke 8 Final  
10/04 @ Waynoka 40 Goodwell 6 Final  
10/10 Maud 68 @ Cookson Hills Christian 26 Final  
10/11 Arkoma 65 @ Midway 28 Final  
10/11 Bokoshe 54 @ Boulevard Christian 6 Final  
10/11 Cherokee 52 @ Claremore Christian 0 Final  
10/11 @ Corn Bible 52 Gracemont 6 Final  
10/11 @ DC-Lamont 22 Wesleyan Christian 12 Final  
10/11 Mt. View-Gotebo 15 @ Cement 0 Final  
10/11 @ Ryan 66 Duke 36 Final  
10/11 @ Sharon-Mutual 43 Waynoka 16 Final  
10/11 @ Shattuck 34 Balko 28 Final,OT  
10/11 Temple 68 @ Sasakwa 44 Final  
10/11 @ Thackerville 58 SW Covenant 12 Final  
10/11 @ Timberlake 56 Boise City 20 Final  
10/11 Tipton 52 @ Grandfield 6 Final  
10/11 @ Tyrone 52 Kremlin-Hillsdale 36 Final  
10/11 Webbers Falls Open  
10/12 Buffalo 78 @ Goodwell 28 Final  

Class I

Date Team Score Team Score
10/03 @ OKC Patriots 62 Cookson Hills Christian 20 Final  
10/03 OSD 55 @ Arkansas Deaf 8 Final  
10/03 @ Wright Christian 90 Boulevard Christian 66 Final  
10/04 @ Dallas St. Marks 26 Casady 7 Final  
10/04 Holland Hall 34 @ Dallas Greenhill 15 Final  
10/04 Windsor Hills Open  
10/05 @ Lighthouse Christian 21 Community Christian 0 Final  
10/11 @ Community Christian 2 SeeWorth Aca. 0 Final  
10/11 Destiny Christian 74 @ Wright Christian 14 Final  
10/11 @ Fort Worth All Saints 51 Holland Hall 3 Final  
10/11 @ Irving, Texas Cistercian 45 Casady 10 Final  
10/11 @ OKC Patriots 46 Life Christian 0 Final  
10/11 @ Prime Prep (Texas) 34 OKC Legion 8 Final  
10/12 OSD 54 @ Iowa Deaf 36 Final  

= District game