Weekly Scores

  Prev.  Oct 27, 2013 - Nov 2, 2013  Next.  

Class 6A

Date Team Score Team Score
10/31 @ Westmoore 56 Tulsa Edison 14 3rd Qtr  
11/01 Bartlesville 48 @ Ponca City 21 Final  
11/01 @ Broken Arrow 42 Sapulpa 7 3rd Qtr  
11/01 @ Edmond Memorial 35 Edmond Santa Fe 20 Final  
11/01 Jenks 45 @ Bixby 7 Final  
11/01 @ Lawton 46 Mustang 14 Final  
11/01 Lawton Eisenhower 47 @ Putnam North 7 Final  
11/01 @ Midwest City 19 Edmond North 13 3rd Qtr  
11/01 @ Muskogee 33 Putnam City 23 Final  
11/01 @ Norman 48 Putnam West 0  
11/01 Norman North 49 @ Moore 14 Final  
11/01 Sand Springs 38 @ Owasso 21 Final  
11/01 Southmoore 35 @ Choctaw 14 Final  
11/01 @ Stillwater 43 Enid 27 Final  
11/01 @ Tulsa Union 49 Tulsa Washington 23 Final  
11/01 @ Yukon 55 U.S. Grant 0  

Class 5A

Date Team Score Team Score
10/31 @ Lawton MacArthur 52 Capitol Hill 3 3rd Qtr  
10/31 @ Tulsa East Central 28 Tahlequah 27 Final  
11/01 Ardmore 35 @ Altus 34 Final  
11/01 @ Carl Albert 64 Western Heights 21 Final  
11/01 Chickasha 49 @ Southeast 14 Final  
11/01 @ Claremore 31 Coweta 24 Final  
11/01 Collinsville 20 @ Pryor 19 Final  
11/01 @ Deer Creek 59 Northwest 6 3rd Qtr  
11/01 @ Del City 14 Duncan 7 3rd Qtr  
11/01 @ El Reno 47 Guymon 6 Final  
11/01 @ Grove 20 Tulsa Central 14 Final  
11/01 @ Guthrie 33 McGuinness 7 Final  
11/01 @ McAlester 52 Skiatook 24 Final  
11/01 Noble 54 @ Durant 27 Final  
11/01 Shawnee 56 @ Tulsa Hale 6 Final  
11/01 Tulsa Kelley 27 @ Tulsa Memorial 20 Final  

Class 4A

Date Team Score Team Score
11/01 @ Anadarko 56 Weatherford 7 Final  
11/01 @ Cascia Hall 61 Tulsa Rogers 28 Final  
11/01 @ Catoosa 46 Cleveland 20 Final  
11/01 @ Clinton 54 Cache 6 Final  
11/01 Douglass 22 @ Harrah 15 Final  
11/01 @ Elgin 34 Piedmont 24 Final  
11/01 @ Fort Gibson 41 Stilwell 0  
11/01 @ Mannford 40 Glenpool 34 Final  
11/01 @ McLoud 33 Ada 20 Final  
11/01 Oologah 42 @ Miami 7 Final  
11/01 @ Poteau 48 Broken Bow 7 3rd Qtr  
11/01 Sallisaw 42 @ Muldrow 20 Final  
11/01 @ Tecumseh 42 Santa Fe South 20 Final  
11/01 @ Tulsa McLain 16 Vinita 14 Final  
11/01 @ Wagoner 57 Tulsa Webster 35 3rd Qtr  
11/01 @ Woodward 70 Elk City 21 Final  

Class 3A

Date Team Score Team Score
11/01 @ Adair 38 Westville 15 Final  
11/01 Beggs 69 @ Morris 21 Final  
11/01 @ Berryhill 44 OKC Legion 20 Final  
11/01 Bethany 42 @ Bristow 21 Final  
11/01 Blanchard Open  
11/01 @ Casady 38 John Marshall 21 Final  
11/01 @ Centennial 42 Star Spencer 16 Final  
11/01 Chandler 56 @ Perkins 26 Final  
11/01 Checotah 34 @ Eufaula 13 Final  
11/01 Dewey 39 @ Verdigris 34 Final  
11/01 @ Heritage Hall 52 Bethel 13 3rd Qtr  
11/01 Hilldale 57 @ Seq. Tahlequah 0  
11/01 @ Idabel 48 Heavener 28 Final  
11/01 @ Inola 47 Henryetta 12 Final  
11/01 Jay 42 @ Keys (Park Hill) 6 Final  
11/01 @ Jones 47 Little Axe 27 3rd Qtr  
11/01 Kingfisher 45 @ Newcastle 7 Final  
11/01 @ Locust Grove 80 Lincoln Christian 41 Final  
11/01 Lone Grove 39 @ Dickson 13 Final  
11/01 @ Madill 47 Atoka 32 Final  
11/01 @ Marlow 55 Bridge Creek 0  
11/01 @ Metro Christian 35 Seq. Claremore 6 Final  
11/01 @ Okmulgee 36 Kellyville 7 Final  
11/01 Plainview 49 @ Pauls Valley 7 Half  
11/01 @ Seminole 20 Cushing 14 Half  
11/01 Sperry 20 @ Blackwell 14 Final  
11/01 @ Spiro 34 Roland 18 Final  
11/01 Stigler 63 @ Valliant 16 Final  
11/01 Sulphur 27 @ Purcell 7 Final  
11/01 @ Tuttle 49 St. Mary 0 3rd Qtr  
11/01 Victory Christian 56 @ Prague 6 Final  

Class 2A

Date Team Score Team Score
11/01 Alva 61 @ Dibble 25 Final  
11/01 @ Chelsea 50 Caney Valley 20 Final  
11/01 Chisholm 34 @ Newkirk 13 Final  
11/01 Chr. Heritage 41 @ Crooked Oak 34 Final  
11/01 Commerce 35 @ Colcord 28 Final  
11/01 @ Davis 50 Coalgate 8 Final  
11/01 @ Frederick 18 Comanche 12 Final  
11/01 Haskell 42 @ Wellston 13 Final  
11/01 @ Hennessey 52 Tonkawa 15 3rd Qtr  
11/01 @ Hobart 47 Hinton 14 Final  
11/01 @ Hugo 76 Wilburton 28 Final  
11/01 Kansas 55 @ Hulbert 6 Final  
11/01 @ Kingston 28 Antlers 19 Final  
11/01 @ Lexington 56 Konawa 28 Final  
11/01 Lindsay 39 @ Mangum 14 Final  
11/01 @ Marietta 32 Tishomingo 21 Final  
11/01 @ Meeker 42 Central Sallisaw 10 Final  
11/01 @ Millwood 67 Luther 14 Final  
11/01 @ Mounds 27 Holdenville 26 Final  
11/01 Nowata 64 @ Chouteau 6 Final  
11/01 Okemah 13 @ Stroud 10 Half  
11/01 @ Oklahoma Christian 63 Northeast 6 3rd Qtr  
11/01 Panama 35 @ Pocola 0  
11/01 Pawhuska 34 @ Oklahoma Union 6 Final  
11/01 Perry 28 @ Pawnee 14 Final  
11/01 @ Salina 59 Quapaw 0  
11/01 @ Vian 22 Hartshorne 15 Final  
11/01 Washington Open  
11/01 @ Wyandotte 36 Ketchum 7 Final  

Class A

Date Team Score Team Score
11/01 Afton 28 @ Warner 0  
11/01 Cashion 45 @ Carnegie 27 Final  
11/01 @ Cordell 46 Sayre 8 Final  
11/01 @ Crescent 24 Watonga 2 Final  
11/01 Crossings Christian 13 @ Pioneer 12 Final  
11/01 @ Depew 60 Drumright 32 Final  
11/01 Elmore City 45 @ Caddo 6 Final  
11/01 Empire 28 @ Velma-Alma 12 Final  
11/01 @ Fairview 33 Beaver 12 Final  
11/01 @ Gore 56 Haileyville 7 Final  
11/01 @ Hollis 34 Apache 14 Final  
11/01 @ Hominy 42 Yale 20 Final  
11/01 @ Kiefer 57 Barnsdall 43 Final  
11/01 Minco 56 @ Burns Flat-Dill City 8 Final  
11/01 Mooreland 28 @ Turpin 6 Final  
11/01 @ Morrison 42 Foyil 20 Final  
11/01 @ Okeene 28 Texhoma 12 3rd Qtr  
11/01 Oklahoma Bible 6 @ Hooker 0  
11/01 @ Porter 39 Liberty 15 Final  
11/01 @ Quinton 42 Canadian 14 Final  
11/01 Ringling 15 @ Bray-Doyle 0  
11/01 @ Rush Springs 35 Healdton 6 Final  
11/01 @ Stratford 32 Maysville 28 3rd Qtr  
11/01 @ Summit Christian 33 Fairland 0 Final  
11/01 @ Talihina 43 Savanna 6 Final  
11/01 Thomas 15 @ Snyder 0  
11/01 @ Walters 59 Wilson 14 Final  
11/01 Wewoka 34 @ Regent Prep 6 Final  
11/01 @ Wynnewood 60 Wayne 14 Final  

Class B

Date Team Score Team Score
10/31 @ Rejoice Christian 50 South Coffeyville 0  
11/01 Alex 54 @ Cyril 6 Final  
11/01 Allen 62 @ Paoli 14 Final  
11/01 @ Central Marlow 68 Waurika 20 Final  
11/01 Coyle Open  
11/01 Davenport 40 @ Strother 14 Final  
11/01 @ Fox 55 Okla. Christian Aca. 8 3rd Qtr  
11/01 @ Garber 28 Ringwood 18 Final  
11/01 Geary 54 @ Macomb 22 Final  
11/01 @ Keota 48 Dewar 28 Final  
11/01 Laverne 64 @ Seiling 14 Final  
11/01 @ Merritt 50 Covington-Douglas 0  
11/01 Oaks 50 @ Copan 0  
11/01 Pond Creek-Hunter 50 @ Canton 16 Final  
11/01 @ Porum 48 Cave Springs 18 Final  
11/01 Watts Open  
11/01 @ Waukomis 52 Medford 20 Final  
11/01 Weleetka 50 @ Bowlegs 0  
11/01 Wetumka 60 @ Gans 26 Final  
11/01 @ Woodland 52 Welch 6 Final  

Class C

Date Team Score Team Score
11/01 Arkoma 59 @ Wright Christian 12 Final  
11/01 Balko Open  
11/01 @ Bluejacket 58 Timberlake 28 Final  
11/01 @ Buffalo 36 Tyrone 26 Final  
11/01 Cherokee Open  
11/01 Corn Bible 55 @ Duke 6 Final  
11/01 @ Grandfield 48 Midway 0  
11/01 Kremlin-Hillsdale Open  
11/01 Maud 44 @ Bokoshe 0  
11/01 @ Mt. View-Gotebo 47 Ryan 12 Final  
11/01 @ Sharon-Mutual 56 Goodwell 7 Final  
11/01 @ Shattuck 52 Boise City 12 Final  
11/01 @ SW Covenant 74 Webbers Falls 30 Final  
11/01 Temple 48 @ Gracemont 0  
11/01 Thackerville 30 @ Sasakwa 6 Final  
11/01 Tipton Open  
11/01 Waynoka 22 @ DC-Lamont 14 Final  
11/01 @ Wesleyan Christian 63 Claremore Christian 14 Final  

Class I

Date Team Score Team Score
10/31 Cornerstone Christian 36 @ Cookson Hills Christian 14 Final  
11/01 @ Coldwater, Kan. 48 Windsor Hills 0  
11/01 Dallas HSAA 28 @ Community Christian 16 3rd Qtr  
11/01 Destiny Christian 56 @ Life Christian 6 Half  
11/01 @ OKC Patriots 2 SeeWorth Aca. 0  
11/01 OSD Open  

= District game