Weekly Scores

  Prev.  Nov 3, 2013 - Nov 16, 2013  Next.  

Class 6A

Date Team Score Team Score
11/07 @ Edmond North 37 U.S. Grant 6 Final  
11/07 Midwest City 36 @ Moore 0  
11/07 @ Yukon 48 Putnam North 7 Final  
11/08 Broken Arrow 20 @ Westmoore 10 Half  
11/08 Edmond Memorial 50 @ Putnam West 14 Final  
11/08 @ Edmond Santa Fe 55 Choctaw 30 Final  
11/08 @ Jenks 56 Putnam City 7 Final  
11/08 @ Lawton 49 Norman 21 Final  
11/08 @ Muskogee 46 Bixby 42 Final  
11/08 @ Mustang 41 Southmoore 21 Final  
11/08 @ Norman North 49 Lawton Eisenhower 32 Final  
11/08 @ Owasso 30 Stillwater 20 Final  
11/08 Sand Springs 21 @ Enid 16 Final  
11/08 @ Sapulpa 35 Tulsa Edison 13 Final  
11/08 Tulsa Union 56 @ Ponca City 13 Final  
11/08 @ Tulsa Washington 37 Bartlesville 24 Final  
11/14 @ Lawton 35 Yukon 29 3rd Qtr  
11/15 @ Broken Arrow 44 Tulsa Washington 14 Final  
11/15 Edmond North 16 @ Edmond Memorial 7 Final  
11/15 @ Jenks 14 Owasso 10 Final  
11/15 @ Midwest City 49 Edmond Santa Fe 25 Final  
11/15 Mustang 44 @ Norman North 37 Final  
11/15 @ Tulsa Union 63 Sapulpa 21 Final  
11/15 Westmoore 31 @ Sand Springs 10 Half  

Class 5A

Date Team Score Team Score
11/07 Altus 47 @ Capitol Hill 14 Final  
11/07 Coweta 13 @ Tulsa Central 12 Final  
11/08 @ Carl Albert 44 El Reno 7 Final  
11/08 @ Chickasha 20 Duncan 14 Final  
11/08 Claremore 51 @ Grove 12 Final  
11/08 Collinsville 33 @ Tahlequah 23 Final  
11/08 Del City 67 @ Southeast 0  
11/08 @ Durant 54 Tulsa Hale 20 Final  
11/08 @ Guthrie 45 Northwest 8 Half  
11/08 Lawton MacArthur 30 @ Ardmore 22 Final  
11/08 McAlester 70 @ Tulsa Memorial 39 Final  
11/08 McGuinness 56 @ Deer Creek 21 3rd Qtr  
11/08 @ Pryor 49 Tulsa East Central 21 3rd Qtr  
11/08 Shawnee 49 @ Noble 28 Final  
11/08 @ Skiatook 34 Tulsa Kelley 16 Final  
11/08 @ Western Heights 31 Guymon 2 Final  
11/15 @ Carl Albert 34 Del City 12 Final  
11/15 @ Collinsville 21 Tulsa Kelley 14 Final  
11/15 @ Guthrie 40 Chickasha 3 Final  
11/15 @ Lawton MacArthur 34 Deer Creek 29 Final  
11/15 @ McAlester 76 Tulsa East Central 28 Final  
11/15 McGuinness 40 @ Ardmore 27 Final  
11/15 @ Pryor 27 Skiatook 22 Final  
11/15 @ Shawnee 42 Claremore 14 Final  

Class 4A

Date Team Score Team Score
11/07 Poteau 44 @ Tulsa Rogers 14 3rd Qtr  
11/08 Anadarko 54 @ Elgin 0  
11/08 @ Cache 39 Elk City 38 Final  
11/08 Cascia Hall 40 @ Broken Bow 7 Final  
11/08 @ Cleveland 42 Tulsa McLain 14 Final  
11/08 Clinton 19 @ Woodward 14 Final  
11/08 Douglass 30 @ Ada 18 3rd Qtr  
11/08 @ Glenpool 50 Santa Fe South 6 Final  
11/08 Mannford 35 @ Tecumseh 3 Final  
11/08 @ McLoud 29 Harrah 28 Final  
11/08 Miami 14 @ Tulsa Webster 12 Final  
11/08 @ Oologah 24 Catoosa 21 Final  
11/08 @ Sallisaw 47 Fort Gibson 28 Final  
11/08 @ Stilwell 14 Muldrow 7 Final  
11/08 Wagoner 31 @ Vinita 15 Final  
11/08 @ Weatherford 35 Piedmont 28 Final  
11/15 @ Anadarko 41 McLoud 2 3rd Qtr  
11/15 Catoosa 43 @ Cascia Hall 14 Final  
11/15 @ Clinton 27 Harrah 21 Final  
11/15 @ Douglass 63 Elgin 28 Final  
11/15 @ Oologah 28 Sallisaw 17 Final  
11/15 @ Poteau 48 Cleveland 7 Final  
11/15 @ Wagoner 28 Fort Gibson 7 Final  
11/15 Woodward 49 @ Ada 7 Half  

Class 3A

Date Team Score Team Score
11/07 Centennial 21 @ John Marshall 2 3rd Qtr  
11/08 Beggs 48 @ Henryetta 7 Final  
11/08 Bethany 20 @ Cushing 19 Half  
11/08 @ Blanchard 35 Tuttle 28 Final  
11/08 Bristow 22 @ Prague 15 Final  
11/08 @ Checotah 43 Spiro 28 Final  
11/08 Eufaula 15 @ Heavener 7 Final  
11/08 Heritage Hall 41 @ Star Spencer 0  
11/08 @ Hilldale 66 Westville 22 Final  
11/08 Inola 45 @ Kellyville 0  
11/08 Jay 40 @ Blackwell 16 Final  
11/08 Jones 61 @ Bridge Creek 0  
11/08 Kingfisher 34 @ Marlow 7 Final  
11/08 @ Lincoln Christian 35 Seq. Tahlequah 20 Final  
11/08 Locust Grove 54 @ Keys (Park Hill) 24 Final  
11/08 @ Metro Christian 54 Berryhill 20 Final  
11/08 Newcastle 37 @ Bethel 7 Final  
11/08 @ Pauls Valley 29 Madill 25 Final  
11/08 @ Perkins 53 Okmulgee 6 Final  
11/08 @ Plainview 52 Lone Grove 14 Final  
11/08 Purcell 45 @ Atoka 0  
11/08 @ Roland 40 Valliant 7 Final  
11/08 Seminole 52 @ Chandler 26 Final  
11/08 Seq. Claremore 41 @ Dewey 27 Final  
11/08 St. Mary 27 @ Little Axe 6 1st Qtr  
11/08 @ Stigler 55 Idabel 7 Final  
11/08 @ Sulphur 48 Dickson 20 Final  
11/08 @ Verdigris 14 Sperry 10 Final  
11/08 @ Victory Christian 61 Morris 12 Final  
11/15 @ Beggs 34 Seq. Claremore 20 Final  
11/15 @ Berryhill 43 Inola 14 Final  
11/15 @ Blanchard 76 Perkins 13 Final  
11/15 @ Checotah 37 Jay 13 3rd Qtr  
11/15 Heritage Hall 45 @ Lone Grove 35 Final  
11/15 @ Hilldale 32 Spiro 7 Final  
11/15 @ Jones 33 Cushing 14 3rd Qtr  
11/15 @ Kingfisher 52 Purcell 9 Final  
11/15 Lincoln Christian 41 @ Stigler 21 Final  
11/15 @ Locust Grove 62 Roland 10 3rd Qtr  
11/15 @ Metro Christian 44 Okmulgee 0  
11/15 @ Newcastle 28 Sulphur 6 Final  
11/15 @ Plainview 60 Centennial 0  
11/15 @ Seminole 52 Marlow 19 Final  
11/15 Tuttle 31 @ Bethany 13 Half  
11/15 @ Victory Christian 42 Dewey 3 Final  

Class 2A

Date Team Score Team Score
11/07 Commerce 54 @ Quapaw 14 Final  
11/07 @ Ketchum 21 Hulbert 20 Final  
11/07 @ Vian 34 Panama 0  
11/08 Adair 39 @ Pawhuska 6 Final  
11/08 @ Caney Valley 33 Oklahoma Union 8 Final  
11/08 @ Chisholm 33 Tonkawa 8 Final  
11/08 Chouteau 28 @ Canadian 0  
11/08 @ Chr. Heritage 42 Stroud 7 3rd Qtr  
11/08 @ Colcord 42 Wyandotte 6 Final  
11/08 Community Christian 28 @ Lexington 0  
11/08 Crescent 27 @ Pawnee 3 3rd Qtr  
11/08 Crooked Oak 73 @ Northeast 6 Half  
11/08 Davis 64 @ Tishomingo 24 Final  
11/08 @ Hartshorne 76 Wilburton 12 Final  
11/08 @ Haskell 41 Mounds 20 Final  
11/08 Hennessey 20 @ Alva 12 Final  
11/08 @ Hinton 42 Comanche 17 Final  
11/08 Hobart 38 @ Frederick 0  
11/08 @ Hugo 24 Antlers 16 Final  
11/08 Kingston 44 @ Coalgate 0  
11/08 @ Konawa 27 Marietta 14 Final  
11/08 @ Lindsay 31 Washington 3 Final  
11/08 Meeker 44 @ Holdenville 0  
11/08 @ Millwood 53 Dibble 0  
11/08 @ Nowata 73 Chelsea 6 Final  
11/08 @ Okemah 47 Wellston 0  
11/08 Oklahoma Christian 42 @ Luther 20 Final  
11/08 @ Perry 13 Newkirk 12 Final  
11/08 Pocola 28 @ Mountainburg, Ark. 18 Final  
11/08 Salina 47 @ Kansas 13 Final  
11/08 Thomas 44 @ Mangum 18 Final  
11/15 @ Adair 56 Kansas 19 Final  
11/15 @ Chr. Heritage 42 Alva 21 Final  
11/15 @ Commerce 60 Chelsea 7 Final  
11/15 @ Davis 60 Frederick 7 Final  
11/15 @ Hartshorne 37 Stroud 20 Final  
11/15 @ Hennessey 28 Crooked Oak 20 Final  
11/15 Hobart 29 @ Kingston 14 Final  
11/15 @ Lindsay 52 Marietta 7 Final  
11/15 @ Meeker 49 Hugo 20 3rd Qtr  
11/15 @ Millwood 72 Tonkawa 0  
11/15 @ Nowata 37 Colcord 12 Final  
11/15 @ Okemah 26 Panama 21 Final  
11/15 Oklahoma Christian 35 @ Chisholm 7 Final  
11/15 @ Salina 36 Pawhuska 12 3rd Qtr  
11/15 @ Vian 40 Haskell 14 Final  
11/15 @ Washington 41 Lexington 21 Final  

Class A

Date Team Score Team Score
11/08 @ Afton 21 Summit Christian 17 Final  
11/08 Apache 48 @ Cordell 7 Final  
11/08 @ Barnsdall 36 Depew 14 Final  
11/08 @ Beaver 41 Turpin 20 Final  
11/08 Caddo Open  
11/08 @ Cashion 54 Crossings Christian 28 3rd Qtr  
11/08 @ Elmore City 35 Stratford 21 3rd Qtr  
11/08 @ Empire 15 Bray-Doyle 0  
11/08 Fairland Open  
11/08 Fairview 35 @ Oklahoma Bible 22 Final  
11/08 @ Healdton 26 Velma-Alma 24 Final  
11/08 Hollis 52 @ Burns Flat-Dill City 6 3rd Qtr  
11/08 Hominy 41 @ Drumright 6 Final  
11/08 @ Minco 61 Pioneer 6 Final  
11/08 @ Morrison 32 Kiefer 6 Final  
11/08 Okeene 28 @ Mooreland 17 Final  
11/08 Porter 12 @ Foyil 7 Final  
11/08 Quinton 43 @ Haileyville 7 Final  
11/08 @ Ringling 48 Walters 6 Final  
11/08 Rush Springs 33 @ Wilson 0  
11/08 @ Savanna 21 Central Sallisaw 14 Final  
11/08 @ Sayre 34 Snyder 32 Final  
11/08 Talihina 49 @ Gore 8 Final  
11/08 @ Texhoma 15 Hooker 12 Final  
11/08 Warner 42 @ Liberty 22 Final  
11/08 @ Watonga 28 Carnegie 7 Final  
11/08 Wayne 41 @ Maysville 20 Final  
11/08 Wynnewood 55 @ Wewoka 34 Final  
11/08 Yale 52 @ Regent Prep 34 Final  
11/14 @ Minco 49 Velma-Alma 32 Final  
11/15 @ Afton 55 Barnsdall 8 Final  
11/15 Apache 19 @ Fairview 7 Final  
11/15 @ Cashion 50 Rush Springs 27 Half  
11/15 @ Elmore City 26 Central Sallisaw 10 Final  
11/15 @ Empire 46 Crescent 13 Final  
11/15 @ Hollis 49 Oklahoma Bible 8 Final  
11/15 Hominy 34 @ Summit Christian 27 Final  
11/15 @ Kiefer 52 Warner 0  
11/15 @ Morrison 44 Fairland 7 Final  
11/15 @ Okeene 57 Cordell 22 Final  
11/15 @ Ringling 61 Watonga 6 Final  
11/15 @ Savanna 32 Wewoka 8 Final  
11/15 @ Talihina 47 Stratford 7 3rd Qtr  
11/15 @ Thomas 28 Texhoma 0  
11/15 @ Wynnewood 53 Quinton 0  

Class B

Date Team Score Team Score
11/07 @ Alex 33 Macomb 14 Final  
11/08 Canton 38 @ Waukomis 28 Final  
11/08 @ Cave Springs 52 Bowlegs 6 Final  
11/08 @ Central Marlow 46 Cyril 0 3rd Qtr  
11/08 Copan Open  
11/08 Coyle 46 @ South Coffeyville 0  
11/08 Davenport 50 @ Gans 0  
11/08 @ Dewar 22 Weleetka 20 3rd Qtr  
11/08 Fox 50 @ Allen 8 Final  
11/08 @ Garber 54 Medford 6 Final  
11/08 @ Laverne 40 Pond Creek-Hunter 6 Final  
11/08 Merritt 54 @ Ringwood 0  
11/08 Oaks Open  
11/08 @ Okla. Christian Aca. 54 Waurika 6 Half  
11/08 Paoli 22 @ Geary 6 Final  
11/08 Rejoice Christian 46 @ Woodland 0  
11/08 Seiling 58 @ Covington-Douglas 12 Final  
11/08 @ Strother 76 Porum 36 Final  
11/08 @ Watts 62 Welch 56 Final  
11/08 @ Wetumka 34 Keota 26 3rd Qtr  
11/15 @ Alex 60 Ringwood 14 Final  
11/15 Davenport 22 @ Coyle 12 Final  
11/15 @ Fox 44 Merritt 20 Final  
11/15 @ Keota 58 Woodland 48 Final  
11/15 @ Laverne 68 Allen 20 Final  
11/15 @ Pond Creek-Hunter 38 Central Marlow 0 3rd Qtr  
11/15 @ Rejoice Christian 54 Dewar 6 Final  
11/15 @ Wetumka 54 Oaks 6 Final  

Class C

Date Team Score Team Score
11/08 @ Arkoma 48 Webbers Falls 24 Final  
11/08 Balko 66 @ Tyrone 16 Final  
11/08 Bluejacket Open  
11/08 Buffalo 44 @ DC-Lamont 12 Half  
11/08 @ Cherokee 47 Kremlin-Hillsdale 0 3rd Qtr  
11/08 Claremore Christian Open  
11/08 @ Duke 62 Gracemont 34 Final  
11/08 Goodwell Open  
11/08 @ Grandfield 46 Ryan 0  
11/08 @ Mt. View-Gotebo 50 Temple 28 Final  
11/08 @ Sasakwa 46 Maud 44 Final  
11/08 Shattuck 38 @ Sharon-Mutual 14 Final  
11/08 @ SW Covenant 50 Bokoshe 0 Half  
11/08 Thackerville 54 @ Midway 6 Final  
11/08 Timberlake 63 @ Wesleyan Christian 13 Final  
11/08 @ Tipton 56 Corn Bible 13 Final  
11/08 Waynoka 44 @ Boise City 36 Final  
11/15 @ Arkoma 70 Timberlake 24 Final  
11/15 Balko 58 @ Corn Bible 8 Final  
11/15 @ Bluejacket 42 Sasakwa 20 Final  
11/15 @ Cherokee 52 SW Covenant 6 3rd Qtr  
11/15 @ Sharon-Mutual 56 Mt. View-Gotebo 24 Final  
11/15 @ Shattuck 48 Grandfield 0 Half  
11/15 @ Thackerville 50 DC-Lamont 0  
11/15 @ Tipton 46 Waynoka 0  

Class I

Date Team Score Team Score
11/04 Tulsa NOAH 21 @ Tulsa Union JV 14 Final  
11/08 @ Destiny Christian 56 Cookson Hills Christian 6 Half  
11/08 OKC Patriots 26 @ Windsor Hills 20 Final  
11/08 OSD Open  
11/08 @ Tulsa NOAH 32 OKC Legion 14 Final  
11/15 Destiny Christian 74 @ OKC Patriots 40 Final  

= District game