Weekly Scores

  Prev.  Nov 17, 2013 - Nov 30, 2013  Next.  

Class 6A

Date Team Score Team Score
11/22 Broken Arrow 43 @ Mustang 20 3rd Qtr  
11/23 @ Jenks 33 Midwest City 14 Final  
11/23 @ Tulsa Union 49 Edmond North 7 3rd Qtr  
11/23 Westmoore 28 @ Lawton 15 Final  
11/29 @ Jenks 46 Westmoore 14 Final  
11/29 @ Tulsa Union 30 Broken Arrow 18 3rd Qtr  

Class 5A

Date Team Score Team Score
11/22 @ Collinsville 36 McGuinness 35 Final  
11/22 @ McAlester 52 Carl Albert 13 Final  
11/23 @ Guthrie 23 Shawnee 21 Final  
11/23 @ Lawton MacArthur 19 Pryor 15 Final  
11/29 @ Guthrie 45 Collinsville 13 Final  
11/29 McAlester 56 @ Lawton MacArthur 20 3rd Qtr  

Class 4A

Date Team Score Team Score
11/22 @ Anadarko 40 Catoosa 14 Final  
11/22 @ Poteau 10 Clinton 7 Final  
11/22 @ Wagoner 28 Woodward 21 Final  
11/23 @ Douglass 29 Oologah 25 Final  
11/30 @ Anadarko 34 Wagoner 14 Final  
11/30 Poteau 27 @ Douglass 20 Final  

Class 3A

Date Team Score Team Score
11/22 @ Blanchard 41 Newcastle 0 Final  
11/22 Hilldale 14 @ Metro Christian 12 Final  
11/22 @ Kingfisher 48 Jones 0 3rd Qtr  
11/22 Lincoln Christian 27 @ Victory Christian 26 Final,OT  
11/22 @ Seminole 52 Heritage Hall 27 Final  
11/23 Beggs 34 @ Checotah 28 Final  
11/23 @ Locust Grove 30 Berryhill 8 Final  
11/23 @ Plainview 14 Tuttle 6 Final  
11/29 Blanchard 42 @ Lincoln Christian 13 Final  
11/29 Kingfisher 46 @ Beggs 8 3rd Qtr  
11/29 @ Plainview 41 Locust Grove 12 Final  
11/29 Seminole 43 @ Hilldale 28 Final  

Class 2A

Date Team Score Team Score
11/22 @ Adair 21 Okemah 12 Final  
11/22 Hartshorne 17 @ Commerce 7 Final  
11/22 @ Vian 41 Salina 20 Final  
11/23 @ Davis 34 Chr. Heritage 29 Final  
11/23 @ Hennessey 41 Washington 7 Final  
11/23 @ Meeker 20 Nowata 14 Final  
11/23 @ Millwood 60 Hobart 6 3rd Qtr  
11/23 Oklahoma Christian 38 @ Lindsay 16 Final  
11/29 @ Davis 28 Adair 27 Final  
11/29 Hartshorne 32 @ Oklahoma Christian 25 3rd Qtr  
11/29 Millwood 14 @ Meeker 6 Final  
11/29 Vian 21 @ Hennessey 20 Final  

Class A

Date Team Score Team Score
11/22 @ Afton 18 Savanna 6 Final  
11/22 Kiefer 20 @ Wynnewood 12 Final  
11/22 @ Talihina 46 Hominy 26 Final  
11/23 Apache 38 @ Minco 14 3rd Qtr  
11/23 Cashion 14 @ Okeene 7 Half  
11/23 @ Hollis 29 Empire 6 3rd Qtr  
11/23 @ Morrison 24 Elmore City 0  
11/23 @ Ringling 21 Thomas 14 3rd Qtr  
11/29 @ Apache 48 Afton 7 Final  
11/29 Hollis 41 @ Kiefer 7 Final  
11/29 @ Ringling 48 Morrison 8 3rd Qtr  
11/29 Talihina 22 @ Cashion 20 Final  

Class B

Date Team Score Team Score
11/22 @ Laverne 50 Keota 0 Half  
11/22 Pond Creek-Hunter 54 @ Wetumka 14 3rd Qtr  
11/22 @ Rejoice Christian 52 Fox 6 Final  
11/23 @ Alex 38 Davenport 20 Final  
11/29 @ Laverne 30 Rejoice Christian 20 Final  
11/29 Pond Creek-Hunter 58 @ Alex 26 Final  

Class C

Date Team Score Team Score
11/22 Sharon-Mutual 58 @ Thackerville 40 Final  
11/22 @ Shattuck 65 Arkoma 14 Final  
11/22 @ Tipton 48 Bluejacket 0  
11/23 @ Cherokee 38 Balko 14 Final  
11/30 Cherokee 42 @ Shattuck 6 Half  
11/30 @ Tipton 42 Sharon-Mutual 40 Final  

= District game